A. Rancānes foto Publicēts 18.11.2017
Par Latgales vēsturi un izcilām personībām domājot
Kad pirms 99 gadiem, 1918. gada 18. Novembrī Rīgā notika Latvijas valstiskās neatkarības proklamēšanas svinīgais akts, Latgales okupācijas dēļ tajā piedalījās tikai viens Latgales pārstāvis – Staņislavs Kambala. Viņš redzams pirmajā rindā fotogrāfa Viļa Rīdzenieka slavenajā fotogrāfijā, kurā iemūžināts valsts tapšanas mirklis Nacionālajā teātrī. Valsts svētku priekšvakarā, 11. novembrī, St. Kambalas dzimtajā pusē, Rēzeknes novada Lendžu pagastā, notika konference “Staņislava Kambalas ieguldījums Latgales vēsturiskajos procesos”, kurā pulcējās vēsturnieki, literāti, kā arī kupls interesentu pulks, lai runātu gan par šo interesanto, daudzpusīgo, taču maz zināmo personību, gan arī par to laiku, kurā viņš dzīvoja un darbojās, laiku, kurā notika nozīmīgi vēsturiski notikumi, kas mainīja Latgales un Latvijas likteni.
 Lasīt vairāk
EDI_0503 Publicēts 18.11.2017
Rēzeknes novadā svin Latvijas Republikas 99. dzimšanas dienu
Jau daudzu gadu garumā Rēzeknes novadā izveidojusies tradīcija Valsts svētku priekšvakarā godināt novada cilvēkus, kuru profesionalitāte, godprātība, radošums un aktivitāte ir balsts Latvijas valsts izaugsmei un labklājībai.
 Lasīt vairāk
1. vieta - Vilanu vidusskolas I komanda Publicēts 17.11.2017
Konkursā “Mana Latvija” uzvar Viļānu vidusskolas I komanda
15. novembrī, sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas gadadienu, jau tradicionāli Rēzeknes novada pašvaldībā pulcējās Rēzeknes un Viļānu novada pamatskolēnu komandas, lai erudīcijas spēlē „Mana Latvija” noskaidrotu zinošāko un veiksmīgāko komandu. Šogad konkursā piedalījās 15 komandas, kas sacentās septiņās konkursa kārtās, kur pārbaudīja savas zināšanas par Latvijas vēsturi, kultūru, literatūru un sportu, mēģināja atpazīt kadrus no latviešu filmām, atpazina latviešu personības un dažādus dabas un kultūrvēsturiskos objektus, kā arī parādīja, cik labi zina Latvijā gada svinamās un atceres dienas.
 Lasīt vairāk
IMG_6624 Publicēts 17.11.2017
Sakstagalā godināti Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona veterāni
Valsts svētku mēnesī daudzviet tiek sumināti mūsu valsts atbrīvotāji, sargi un aizstāvji, taču Rēzeknē esošā Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona Veterānu apvienība ir pelnījusi īpašu uzmanību, jo esot trešā skaitliski lielākā veterānu apvienība valstī un lielākā visā ZS 3.brigādē brigādē, kurā kopumā ir septiņi bataljoni. Īpaši tiek slavēta šīs apvienības aktivitāte un vienotība.
 Lasīt vairāk
IMG_8513 Publicēts 17.11.2017
Vecāku pēcpusdiena “Mans tētis ir visstiprākais!” Griškānu PII “Sprīdītis”
Lāčplēša dienas ietvaros, 10. novembrī, Griškānu PII “Sprīdītis” tika organizēta sporta pēcpusdiena kopā ar tēviem - uzsverot drosmi, veiklību, spēku un draudzību uzdevumu veikšanā. Atsaucība bija liela. Sporta aktivitātēs piedalījās 20 tēvi. “Mārtiņdienas Gailis” dalībniekus sadalīja divās komandās. Tēvi paši izdomāja komandas nosaukumus: "Ne sliktākie" un "Lāča spēks".
 Lasīt vairāk
IMG_4922_renamed_20143 Publicēts 17.11.2017
Viktorīna „Mana Latvija” Audriņu pamatskolā
Audriņu pamatskolā notika vairāki pasākumi, kuri veltīti Latvijas Republikas 99. dzimšanas dienai. Viens no pasākumiem bija viktorīna „Mana Latvija”. Viktorīnā piedalījās skolēni no 5.-9. klasei.
 Lasīt vairāk
apsveikums Publicēts 17.11.2017
Sveicu novada iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības proklamēšanas 99. gadadienā!
Maza mana tēvuzeme
Divu roku platumā.
Mīļa mana tēvuzeme
Divu roku siltumā.
Dziļa mana tēvuzeme
Visa mūža garumā.

(Knuts Skujenieks)
 Lasīt vairāk
2266720_wXgUW4 Publicēts 16.11.2017
Rāznas Nacionālā parka konferencē vērtēs paveikto un ieskatīsies nākotnes izaicinājumos
Lai diskutētu par jau paveikto dabas aizsardzībā desmit gadu laikā un ieskatītos nākotnes izaicinājumos, Rēzeknē 23. novembrī norisināsies Rāznas Nacionālā parka 10. gadu jubilejas konference, kurā uz domu apmaiņu satiksies valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, dabas pētnieki un zinātnieki.
 Lasīt vairāk
IMG_5947 Publicēts 16.11.2017
Maltā godināja pagasta vecākā gada gājuma iedzīvotājus
Rudens virpulis “2017” Maltas pagasta pensionārus bija sapulcinājis kultūras namā uz Rudens balli. Šogad tika uzsākta jauna tradīcija – godināt pensionārus, kam nodzīvoti 70, 80, 90 gadi. Šogad tie ir četrdesmit trīs pensionāri un vecākā pagasta iedzīvotāja Valentīna Čipāne, kas maijā nosvinēja simtu otro dzimšanas dienu.
 Lasīt vairāk
mid_211152 Publicēts 15.11.2017
Raženi aizritējusi ikgadējā Latgales tūrisma konference
10. novembrī Lūznavas muižā uz Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” rīkoto ikgadējo Latgales tūrisma konferenci pulcējās vairāk nekā 100 reģiona tūrisma nozares profesionāļi, lai atskatītos uz aizvadīto tūrisma sezonu un smeltos jaunas iedvesmojošas idejas tālākajam darbam.
 Lasīt vairāk